logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808

Výrobní haly


Vytvořte nové a příjemné pracovní prostředí pro Vaši dílnu nebo sklad z ocelové konstrukce UNIHAL.

Nabízíme:

  • Individuální přístup
  • Ekonomické a optimální řešení ocelové konstrukce montované výrobní haly
  • Výborné tepelně-izolační vlastnosti opláštění výrobních hal
  • Poradenství v každé fázi realizace výrobní haly
  • Dobrou cenu haly
  • Vhodné řešení prosvětlení ocelové výrobní haly

V případě zájmu o dodávku výrobní haly nás můžete kontaktovat na tel. 702 107 808 nebo mailu poptavky@unihal.cz nebo vyplňte poptávkový formulář.

Ocelová konstrukce montované výrobní haly

Ocelová konstrukce pro výrobní halu či sklad se řeší ekonomicky a funkčně. Jednotlivé ocelové rámy jsou od sebe vzdáleny optimálně 6 metrů – což zajišťuje nejideálnější rozložení statických sil za dobrou cenu. Pokud je ve výrobní hale požadován jeřáb, montujeme rámy s přípravou na jeřábovou dráhu. Jeřábové dráhy pro ocelové výrobní haly dodáváme pro jeřáby s nosností 2t, 3,2t, 5t a 10t. Pokud se montovaná výrobní hala bude využívat jako sklad s regálovým systémem, pro ocelovou konstrukci je určující  znát světlou výšku v hale – to je výška u boční stěny v místě rámu mezi sloupem a střešní příčlí.

Opláštění výrobní haly

U výrobních montovaných hal je základem ekonomické řešení celé stavby a dalšího užívání. Navrhujeme staticky optimální řešení ocelové konstrukce, cenově přijatelné opláštění sendvičovými panely s výbornými tepelně-izolačními a požárními vlastnostmi. Do těchto průmyslových hal doporučujeme zateplení 100mm na střechu i stěnu, což zaručuje teplotu kolem 18-20°C při značných úsporách za vytápění. Barevně lze vybírat ze škály standardních barev bez příplatku, jsou zde možné i barevné kombinace bez navýšení ceny. U výrobních hal doporučujeme praktickou stříbrnou barvu opláštění v RAL 9006 či v RAL 9007 např. s jedním proužkem ve firemní barvě.

Prosvětlení výrobní montované haly

Ve výrobních halách je prvořadé zajistit dostatek světla k práci ať už denního tak umělého. Dobré rozvržení oken a světlíků je základním předpokladem pro úsporu budoucích nákladů za osvětlení v hale. Velmi ekonomické je řešení prosvětlení pásy plastových oken po bočních stranách haly. Tyto pásy oken jsou sestaveny z jednotlivých dílů oken fixních v kombinaci s otvírkami. Pro taková okna se namontuje pouze jedna konstrukce z jaklu. Střešní hřebenové světlíky poskytnou maximum denního světla, ale je nutné zvážit úniky tepla oproti celistvé střeše.

Umělé osvětlení se řeší rozmístěním zářivek, popř. výbojek či halogenových světel mezi střešní vaznice, elektrické rozvody se pak nejčastěji  řeší pomocí závěsných drátěných košů po stranách haly a podél vaznic ve střešní části.

Sekční vrata ve výrobní hale

Do výrobních hal standardně dodáváme sekční vrata s elektrickým průmyslovým pohonem. Vrata mohou být prosvětlená hliníkovými prosvětlovacími lamelami či plná. Vrata dodáváme do výrobních hal alespoň v rozměru 2,5x2,5m , standardně doporučujeme alespoň rozměr 3x3, pro průjezd kaminu 4x4,2m. Jsme schopni dodat sekční vrata až do šířky 7 metrů a výšky 5,5metr. Vetší vrata pak doporučujeme posuvná.

Jeřábová dráha ve výrobní hale

Do výrobních hal často montujeme konstrukce pro jeřábové dráhy. Dle nosnosti a rozpětí se dimenzuje samotná jeřábová dráha.

Hranaté okapové systémy

Do výrobních hal doporučujeme hranatý okapový systém, který plynule navazuje na klempířské zapravení haly ve štítu a na střechu, tak že okap působí velmi elegantně. Tento okapový systém zajistí velký odtok vody až 12 l/s.

Vnitřní uspořádání výrobní haly

Ve výrobní hale je možné dobudovat kanceláře z ocelové konstrukce a opláštěné sendvičovými panely nižších tlouštěk a nebo mohou být vyzděné. Lze tak vytvořit šatny, sociálky, příruční sklady nebo oddělit jednotlivé výrobní sektory. Do kanceláří je možné umístit okno pro dobrý kontakt s výrobní halou.