logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808

Montované haly, ocelové haly


Výrobní haly

Vytvořte nové a příjemné pracovní prostředí pro Vaši dílnu nebo sklad z ocelové konstrukce UNIHAL. Nabízíme: Individuální přístup Ekonomické a optimální řešení ocelové konstrukce…

Více informací

Skladové haly

Výhody montovaných skladových hal Montované skladové haly z ocelové konstrukce jsou nejžádanějším typem průmyslových hal v současnosti. Sklady smontované z ocelových konstrukcí jsou levným,…

Více informací


Administrativní haly

Administrativní haly a prodejny jsou ukázkou zajímavého architektonického řešení, jsou řešeny nadčasově, moderně a elegantně. Základní rysy administrativních hal: Zajímavé architektonické řešení…

Více informací


Zemědělské haly

Naše společnost řeší a dodává montované haly pro zemědělství. Poradíme v každé části realizace haly.  Typy zemědělských hal Nezateplené zemědělské haly Zateplené zemědělské haly Jaké…

Více informací


Autosalony

Montované autosalony patří mezi skvosty mezi montovanými halami. Jejich architektonické řešení dává prostor pro tvůrčí práci jejich autorů. Výsledkem jsou moderní a zajímavě řešené ocelové haly,…

Více informací

Sportovní haly

Využijte unikátní řešení ocelových hal pro sportovní účely. Ekonomicky, účelově, esteticky. Výborný poměr ceny a kvality. Vaše montovaná sportovní hala bude po mnoha letech vypadat stále jako…

Více informacíPROČ JE LEPŠÍ MONTOVANÁ HALA NEŽ ZDĚNÁ?

 1. Nejlepší poměr cena a kvalita 
 2. Nejrychlejší realizace haly
 3. Dlouhá životnost ocelové konstrukce
 4. Snadná údržba haly
 5. Neomezené možnosti barevného provedení montované haly
 6. Montujeme haly celoročně

PROČ MONTOVANÉ HALY UNIHAL:

 • Naši zaměstnanci mají zkušeností na trhu ocelových konstrukcí
 • Poradíme Vám s efektivním řešením ocelové konstrukce
 • Stojíme si za kvalitou odvedené práce
 • Nabízíme příznivé ceny haly s ohledem na požadované parametry haly
 • Jsme schopni dodat halu až do šířky 40m a neomezené délky
 • Máme individuální přístup ke každému zákazníkovi
 • Spokojenost zákazníka je náš cíl

JAKÉ MONTOVANÉ HALY NABÍZÍME?

 • Výrobní haly
 • Administrativní haly
 • Prodejní haly
 • Sportovní haly
 • Autosalony
 • Sklady
 • Chladírenské a mrazírenské haly
 • Obchodní haly
 • Zemědělské haly

Montované haly na klíč

 • jsme schopni dodat montovanou halu na klíč
 • spolupracujeme se spolehlivými stavebními firmami, kteří zajistí dodávku spodní stavby: základové patky, základové pasy, zhutněný podklad pod podlahu, podlahu, sokl a veškeré vnitřní zděné stavební úpravy, dělící příčky

Kde montujeme haly

Po celé České republice: Praha, Brno a Vysočina, Ostrava, Zlín, Hradec Králové, Plzeň, Olomouc, Ústí nad Labem, Liberec, Jablonec nad Nisou, Znojmo a další místa ČR

Po celém Slovensku: Bratislava, Martin, Zvolen a celá SR

Pro každý typ montované haly nabízíme individuální řešení. 

Administrativní a prodejní haly se vyznačují zejména nadstandardním vnějším vzhledem, často doplněným o rozsáhlou prosklenou plochu.

výrobních hal a skladů se zaměřujeme zejména na ekonomické provedení stavby, doporučujeme standardní zateplení v tl. 100mm na střeše i bocích a k prosvětlení doporučujeme zejména střešní hřebenové světlíky či postranní pásy oken k zajištění dostatku světla do provozu.

Zvláštní kategorií jsou reprezentativní autosalony, které jsou řešeny jako ocelové konstrukce opláštěné velkými skleněnými výkladci. Zde jsou kladeny vysoké nároky na estetický a moderní vzhled celé stavby. Autosalony jsou často řešeny velmi netradičně a jejich architektonické návrhy jsou často velmi zajímavě řešené.

Můžeme Vám dodat i chladírenské haly a haly do potravinářství. U těchto specifických hal jsou kladeny vysoké nároky na zajištění a snadnou údržbu hygieny v hale, což ocelová konstrukce z válcovaných IPE profilů opláštěných sendvičovými panely maximálně splňuje.

Nabízíme také nezateplené haly, u kterých se ocelová konstrukce oplášťuje pouze trapézovým plechem. Nezateplené haly mohou být využity např. jako nezateplené sklady.

Skladba montované haly

Naše společnost UNIHAL  zajišťuje navržení ocelové konstrukce a její zkreslení pro výrobu a montáž, aby ocelová konstrukce byla ekonomická a výsledná montovaná hala s co nejvyšší estetickou mírou.

Prvním krokem je kalkulace cenové nabídky na základě předběžného technického řešení poptávané haly. Pro správný výpočet potřebujeme znát několik parametrů, které jsou specifikované v poptávkovém formuláři.

Ocelové konstrukce montované haly

Specializujeme se na výrobu a dodávku hal zejména z rámové ocelové konstrukce. Rám ocelové konstrukce se skládá z nosných ocelových sloupů, střešních příčlí a spojovacích ocelových náběhů.

Nabízíme montované haly od šířky 5 metrů do šířky 40 metrů a neomezené délky, kterou lze kdykoli libovolně prodloužit. Ocelová konstrukce je složena z jednotlivých rámů, které jsou zpravidla od sebe vzdáleny 5-7 metrů. Tyto vzdálenosti se nazývají moduly haly. Doporučujeme modul 6 metrů. Šířka haly resp. rozpon haly spolu s dalšími parametry jako sněhová lokalita stavby, povětrnostní vlivy a účel stavby ovlivňuje typ použité oceli. Na primární ocelová konstrukce z ocelových rámů je propojena ocelovými vaznicemi pod označením METSEC. Tento systém dodává výrobce Voestalpine Profilform s.r.o. a skládá se z tzv. Z vaznic, C paždíků a M stropnic, na které se klade střešní i boční opláštění haly.

Vše o ocelových konstrukcích zde

Opláštění ocelové haly

Ocelovou konstrukci zateplujeme sendvičovými panely různých tlouštěk, zpravidla však nejméně 100mm na střeše a 100mm na bocích, což vyhovuje předepsaným normám. Pro administrativní budovy či prodejní haly doporučujeme i vyšší tloušťky zateplení až 120mm, což zaručuje ideální pokojovou teplotu v zimě i v létě.

Dbáme na výběr kvalitních sendvičových panelů pro naše montované haly, a proto odebíráme od renomovaných dodavatelů, kteří disponují veškerými certifikáty jakosti:

 • Ruukki
 • Kingspan a.s.
 • Brucha CZs.r.o.

Sendvičové panely v průběhu posledních let prošly velkým vývojem a dnes představují jeden z nejmodernějších stavebních materiálů na trhu.

Vše o opláštění montované haly zde

Sendvičové panely zajišťují:

 • Vysokou kvalitu opláštění montované haly
 • Výborné tepelně izolační vlastnosti
 • Rychlou montáž haly
 • Snadnou údržbu opláštění
 • Parotěsnost
 • Vysoké estetické nároky
 • Výborné protipožární vlastnosti opláštění

Vše o sendvičových panelech zde

VÝPLNĚ OTVORŮ v montované hale

Do montovaných hal standardně dodáváme na přání zákazníka průmyslová sekční vrata s průmyslovým motorem a požadovaného rozměru, je možné na přání dodat i vyrovnávací můstek a vratové těsnění.

Do průmyslových hal doporučujeme prosklení plastovými nebo hliníkovými okny podle typu haly a uvážení investora. Plastová okna jsou především vhodná do výrobních hal, skladů, administrativních a prodejních hal. Hliníková okna jsou reprezentativnější a využívají se především do autosalonů, reprezentativních prodejních a administrativních hal.

Střešní hřebenové světlíky jsou vhodné zejména do střech výrobních hal a skladů a zajistí maximální přísun denního světla do provozu haly. Světlíky doplňujeme o otvírky na elektrický pohon a čidlem proti dešti a větru.

Vše o sekčních vratech v hale zde

Vše o prosvětlení haly zde