logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Montovaná administrativní hala Ellipse


Na jaře 2015 jsme zrealizovali krásnou montovanou administrativně-výrobní halu pro vsetínskou společnost Ellipse s.r.o., která se zabývá návrhem a šitím kvalitního sportovního oděvu.

Montovaná hala je dvoupatrová smontovaná z rámové ocelové konstrukce s pultovou střechou se sklonem 2°.

Podrobnosti

Investor Ellipse CZ s.r.o.
Adresa Vsetín
Typ haly Výrobní, Administrativní, prodejní
Rozměr (m) 8x25x7
Barva Stříbrná, Antracitová
Rok 2015
Poptávka haly Chci se zeptat

Ocelová konstrukce haly Ellipse

Ocelová konstrukce haly je složená z ocelových rámů a příčlí. Konstrukce je řešena pultově. Na primární ocelovou konstrukci se kladly nosné vaznice M-stropnice, na kterou se položil nosný trapézový plech. Na takto připravenou konstrukci patra se vylila osmicentimetrová vrstva betonu. Takto řešené patro je ekonomičtější než konstrukce patra z čistě válcovaných profilů. Patro bylo dimenzované na užitnou nosnost 500kg/m2.

Ocelové sloupy se k betonovým patkám kotvily kloubově přes závitové tyče na chemickou maltu, ocelová konstrukce byla dimenzovaná dostatečně do čtvrté sněhové oblasti. 

Opláštění ocelové konstrukce haly

Lakovaná ocelová konstrukce byla opláštěná minerálními panely a sendvičovými panely se speciální nehořlavou IPN2 pěnou zn. Kingspan české výroby. Stěnové opláštění bylo dodáno v tloušťce 150mm a požární odolností 90 DP1 a 15 DP1 u IPN2 pěny.

Investor kladl vysoké nároky na estetický dojem a výsledný vzhled haly. Bylo vytvořeno několik grafických návrhů pro vizualizaci haly, nakonec bylo opláštění vybrané v dvojí barvě a dvojí profilaci:

Základ pro opláštění stěn haly byl zvolen ve stříbrné barvě RAL 9006 v jemné profilaci micro - tomu kontrastuje tmavé opláštění kolem oken v barvě RAL 7016 a hrubé profilaci wave. Do tmavé barvy byly dodány také plastová okna a vrata.

Celkově je dojem z administrativní haly velmi působivý a zvolená barevná kombinace je velmi moderní a futuristická.

Střecha haly

Střecha haly byla řešená s pultovým sklonem 2°. Z důvodu malého spádu střechy bylo navrženo skládané střešní opláštění tvořené podhledem, nosné primární ocelové konstrukce, trapézového plechu, izolace v tloušťce 240mm složené z 60mm minerální vlny, 120 mm EPS70S a 60mm EPS 100S, na izolaci se pokládá hydroizolační folie SIKA v tloušťce 1,5 mm. Jedná se o polyesterovou vyztuženou tkaninu na bázi špičkového polyvinylchloridu.

Hlavní výhody hydroizolační folie Sika:

  • vynikající odolnost proti stárnutí, 
  • vysoká odolnost proti krupobití a povětrnostním vlivům,
  • vysoká odolnost proti mechanickému poškození,
  • výborná flexibilita,
  • paropropustnost,
  • výborná svařitelnost,
  • recyklovatelnost.

Hodnocení realizace haly Ellipse

"Při výběru zhotovitele stavby firemního objektu jsme velmi váhali koho z oslovených firem vybrat. Nakonec jsem se rozhodli pro firmu Unihal, což zpětně hodnotím jako velmi dobré rozhodnutí. I přesto, že firma je firma poměrně mladá, přístup a profesionalita byla na velmi dobré úrovni. Samozřejmě, že se během stavby vyskytly problémy, ale společně jsme vždy dokázali najít nějaké řešení k jejich odstranění. Firmu Unihal bych neváhal doporučit dalším zájemcům o tento typ stavby."

Petr Neumann, investor