logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Montovaná hala TK stavby Praha


Právě montujeme novou výrobní halu pro společnost TK stavby v Praze.

Nová výrobní hala je velmi netradiční - a to svým působivým opláštěním v imitaci cihla, které se u montovaných hal neobjevuje tak často.

Hala bude sloužit jako výrobní dílna a je určena pro soukromého investora. Hala bude zateplená sendvičovým panelem Kingspan imitace cihla, střecha haly speciálním panelem panelem s profilací střešních tašek.

Podrobnosti

Investor TK-stavby
Adresa Praha
Typ haly Výrobní, Administrativní, prodejní
Rozměr (m) 10x40x5
Barva Červená, Jiná
Rok 2014
Poptávka haly Chci se zeptat

Konstrukční řešení haly

Novostavba haly je tvořena rámovou ocelovou konstrukcí složenou z rámů z válcovaných IPE profilů v modulech 4 metry. Hala má rozměry 10x40x4 metry. Ocelová hala je rozdělena na jednopodlažní zateplenou výrobní dílnu a dvojpodlažní administrativní část. Ocelová konstrukce haly je kotvena k základům kloubově na chemické lepené kotvy. Dodavatelem spodní stavby a stavebních prací byla stavební firma TK stavby.

Střešní část konstrukce tvoří ocelové vaznice METSEC, na které se klade opláštění ze sendvičových panelů Kingspan KS 1000 RT v profilaci střešních tašek. Sendvičové panely jsou vyrobeny z nehořlavé PIR pěny Firesafe IPN s uzavřenými buňkami.

Opláštění haly v Praze

Montovaná zateplená výrobně-administrativní hala je opláštěná speciálním sendvičovým panelem Kingspan v imitaci cihla. Toto opláštění je téměř ojedinělé u průmyslových budov kvůli omezeným možnostem dodavatelů. Investor na doporučení úřadů CHKO musel montovanou halu přizpůsobit okolnímu rázu krajiny a zvolit pro svou halu materiál z cihel či imitaci cihla. Investorovi jsme nabídli originální řešení - nadstandardní oplášťovací panel z výbornými izolačními a protipožárními vlastnostmi v imitaci cihla. Pokládka panelů si vyžádala především velký důraz na klempířské zapravovací prvky a pečlivou práci všech montážníků.

Střecha haly byla opláštěna panelem v imitaci střešních tašek KS 1000 RT, který bezvadně ladí ke stěnovému plášti z cihel a umocňuje celkový věrohodný vzhled montované haly.

K odvodnění střechy je využívaný bezespádový hranatý okapový systém z pozinkovaného plechu tl. 0,6mm v barevném odstínu k cihlově červené fasádě.

Výplně otvorů haly

Plastová okna a plastové dveře jsou pětikomorové s izolačním dvojsklem, v barvě rámů bílé. Vrata jsme navrhli investorovi jako dvoukřídlá zateplená ocelovo-hliníková, která se hodí k této netradiční hale. 

Realizace haly Praha

"Jako generální dodavatel realizované montované haly jsme s firmou Unihal pracovali společně poprvé a naše spolupráce byla velmi dobrá – vyhověli jsme si jak v načasování jednotlivých profesních úkonů, které na sebe navazovaly, tak i v rozložení prací exteriér-interiér s ohledem na podzimní proměnlivé počasí tak, aby nevznikaly prostoje."

Tomáš Klomínek, jednatel TK-Stavby