logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Montovaná hala Soft Cotton


Barevně působivá hala Soft Cotton - prodejna luxusních ručníků a županů byla zrealizovaná v roce 2020.

Podrobnosti

Investor Soft Cotton s.r.o.
Adresa Ostrava
Typ haly Administrativní, prodejní
Rozměr (m) 18,8 x 22,5 x 5,42
Barva Antracitová
Rok 2020
Poptávka haly Chci se zeptat

Na přelomu roku 2018 a 2019 nás oslovil klient z Ostravy, který koupil pozemek pro výstavbu montované haly s vydaným stavebním povolením a hotovými základy. Jelikož se investorovi koncepce navrhované haly nelíbila, a pro předmět jeho podnikání byla nevhodná, tak oslovil naši firmu. Požádal nás o předělání projektu na halu, která splní požadavky na designový vzhled z exteriéru a úpravu vnitřních prostor zajišťující vhodné a reprezentativní pracovní prostředí. Projekt byl v koordinaci s paní projektantkou upraven a předložen ke schválení několika dotčených orgánů státní správy. Vše proběhlo bez větších zádrhelů a investor začal na přelomu léta a podzimu roku 2019 upravovat stávající základy a okolní terén pro výstavbu nově navržené haly. Největším problémem celé změny bylo odsouhlasení finální vizuální podoby, na kterou byl ze strany investora kladený velký důraz. Vše muselo být díky navržené sestavě plastových oken a barevné kompozici panelů a klempířských prvků, které byly navrženy po dohodě s investorem. Výsledný vizuál, který byl zrealizován, prošel několika úpravami a změnami, z důvodu podmínek plynoucích z technických listů výrobků, které byly konfrontovány s požadavky investora.

Samotná realizace montované haly započala na konci ledna 2020 s plánovaným termínem předání investorovi počátkem března. Díky příznivému počasí byla hala předána investorovi na konci února a investor tak mohl začít s finálními úpravami vnitřní dispozice a okolního terénu. Hala je díky své barevné kompozici velmi vkusná, reprezentativní a nadčasová.

Dispoziční řešení haly

Stavbou montované haly získala firma Soft Cotton velké prodejní, administrativní a skladové prostory o celkové půdorysné ploše 404,93 m2. Významnou částí stavby je reprezentativní, jednopatrová administrativní budova spolu s prodejní částí.

V levé části od vstupu jsou v půdorysu haly umístěny dvě kanceláře pro vedení firmy a pro setkání s klienty je odděleně umístěna zasedací místnost. Součástí administrativního zázemí je samozřejmě i sociální zařízení společně s šatnou, kuchyňkou a denní místností. Součástí haly jsou také dva vnitřní sklady a dva venkovní sklady, které jsou přímo napojeny na prodejní část haly.

Konstrukce montované haly

Nosná konstrukce výrobní haly je řešena jako ocelová konstrukce rámového typu z válcovaných ocelových IPE profilů.

Nosná konstrukce byla zvolena ocelová s požární odolností vypočtené dle Eurokódů (PO) R15min v barvě RAL 9002 (šedobílá). Střecha této haly je řešena jako skládaná z SG Combi Roof 15M-i REI15 DP1 220mm. Jako hydroizolace je zde použita fólie Sika 1.5mm Broof. Nad vstupními dveřmi dominuje skleněná markýza o délce 2,3 m a šířce 1 m.

Barevné vypracování haly

Barevný vzhled haly je jednoduchý a elegantní. Odstín RAL 7016 (antracitová šedá) a odstín RAL 9010 (bílá) byl zvolen pro stěny administrativní budovy, odstín RAL 9010 (bílá) pak pro opláštění části haly nad okny kolem celé haly, aby vynikl název firmy Soft Cotton. Klempířské zapravení bylo barevně řešeno vždy podle barvy stěn.

Dveře a okna jsou také stejně jako stěny v barvě Odstínu RAL 7016. Hala má dvoje sekční vrata menší jsou v odstínu RAL 9010 a větší v odstínu RAL 7016.