logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Postavili jsme nový výrobní areál v Bzenci

Přidáno 22.04.2016

Právě jsme předali již třetí halu pro společnost SMR+ s.r.o. v Bzenci.

Smontovali jsme celkově novou montovanou výrobní halu, zrekonstruovali jednu starší halu - kotelnu a postavili novou nezateplenou halu pro skladování výrobků společnosti.

Hala č. 1 - zateplená montovaná výrobní hala

V Bzenci - Kolonii jsme postavili pro společnost SMR+ v loňském roce první halu - zateplenou výrobní halu. Montovaná výrobní hala rozměrů 20x40x5 je složená z pozinkované ocelové konstrukce opláštěné vysoce kvalitním panelem české výroby s nadstandardními tepelnými a požárními vlastnostmi.

Na střechu haly jsme investorovi doporučili zateplení sendvičovými panely s IPN pěnou v tloušťce 120mm, požární odolností REI 15 DP3 v barvě RAL 9007 - tmavě stříbrné (U=0,172 W/m2K). Boční opláštění haly bylo dodáno v tloušťce 100mm, požární odolnosti 15 DP3 v barvě RAL 9007 - stejně jako střešní plášť. součinitel prostupu tepla je 0,226 W/m2K. Profilace senedvičových panelů na boční opláštění haly bylo zvoleno micro.

Montovaná hala je řešená kontrastně s klempířskými prvky, vraty a dveřmi - které byly dodané v antracitové barvě RAL 7016.

Hala č.2 - rekonstrukce staré kotelny

Ze spokojenosti zákazníka vzešla další hala - na podzim loňského roku jsme společnosti zrekonstruovali starou halu - kotelnu a přistavěli k ní nový přístřešek s pultovou střechou.

Posuďte sami tu změnu - ze staré haly nový kabát - udělá úplně jinou halu.

Stejně jako první výrobní hala - barevně sladěné - tmavě stříbrné opláštění v kombinaci s antracitovými barvami působí dohromady v areálu jednotně a harmonicky. Střešní ocelová konstrukce haly kotelny složená z ocelových příčlí je vsazena do kapes ve zdivu původního zděného objektu haly.

Primární i sekundární ocelová konstrukce použitá na rekonstrukci haly byla pozinkovaná. Zinek zajišťuje maximální ochranu pro ocel proti korozi a nemusí se již nijak udržovat.

Stará zděná budova byla opláštěná kvalitním českým panelem v tloušťce 120mm na střeše a 100mm na bocích. Sendvičové panely byly kladené svisle. Hala je doplněná o plastová okna a vrata.

Hala č. 3 - nezateplená skladová hala

Poslední montovanou halu, kterou jsme společnosti předali je nezateplená hala 15,5x33x6 s modulem ocelových rámů 8 metrů.

Ocelová konstrukce s požární odolností 10 minut je opláštěná vysoce kvalitním trapézovým plechem v tloušťce 0,75mm ve střeše a 0,63mm na bocích - v barvě šedobílé RAL 9002.

Střešní opláštění haly bylo doplněno navíc o antikondenzační fleece vyrobený z PES vláken. Mezi těmito vlákny existují malé komůrky, jejichž účelem je uchovávat kondenzát do té doby, než se po venkovním oteplení opět vypaří zpět do místnosti, materiál je navíc odolný proti mikroorganizmům a většině chemikálií. 

Montovaná nezateplená skladovací hala je prosvětlená dvěma pásy ze sklolaminátu s prostupností světla 80% po celém obvodu montované haly.