logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Kromě výstavby montovaných hal také oplášťujeme konstrukce budov

Přidáno 15.12.2014

Právě oplášťujeme velkou betonovou konstrukci průmyslové haly ve Starém Městě pro společnost OTR Recycling, která se zabývá recyklací stavebního odpadu. 

Opláštění trapézovým plechem

Konstrukce této průmyslové haly byla postavena v rozměrech 36x72 metrů a je nachystaná pro opláštění nezatepleným trapézovým plechem.

V nezateplené hale bude umístěna linka na třídění odpadu. Trapézový plech na opláštění haly je dodaný v barvě světle stříbrné RAL 9006 a tloušťce 0,63 mm na bocích a 0,75 mm na střeše v profilaci trapéz. Výška vlny fasádního plechu je 35 mm a rozteč vlny 207 mm, kladebná šíře je 1035 mm. U střešního plechu je výška vlny 39 mm a rozteč vln je 333 mm. Trapézový plech se bude pokládat od 3 metrů od podlahy, do této výšky je postavený betonový monolit, který lemuje celý obvod haly.  

Hala je vysoká 10 metrů v okapu a betonové sloupy jsou umístěny v modulech 6 metrů od sebe.

Prosvětlení haly sklolaminátem

K dobrému prosvětlení postačí pásy prosvětlovacích sklolaminátů po obou bočních stranách haly v kombinaci se střešními prosvětlovacími pásy. Prosvětlení ze sklolaminátu je ideální řešení prosvětlení v nezateplených halách, prostupnost světla se pohybuje okolo 82%.

Čirá trapézová deska ze sklolaminátu není úplně průhledná, ale spíše průsvitná, takže mírně odstíní slunce. Sklolaminát obsahuje skelná vlákna, která lze vidět při pohledu skrze desky. Na průmyslovou haly OTR byly dodány prosvětlovací desky v tloušťce 1mm.

Do haly bude přístup skrze dvoje sekční vrata v rozměrech 5,5x4,6 ve stříbrné barvě opláštění haly. Vrata budou dodaná s integrovanými dveřmi, elektrickým průmyslovým pohonem a zvýšeným kováním.