logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Skladová hala PETROIL CZ s.r.o. Horní Moštěnice


V říjnu 2017 jsme postavili montovanou skladovou halu pro firmu PETROIL CZ s.r.o. v Horních Moštěnicích. Hala byla postavena za účelem vytvoření doplňkových prostor pro provozovnu zabývající se prodejem nových vozů a službami autoservisu.   

Podrobnosti

Investor PETROIL CZ s.r.o.
Adresa Horní Moštěnice
Typ haly Skladové
Rozměr (m) 11,7x18,2x6,7
Barva Stříbrná, Červená
Rok 2017
Poptávka haly Chci se zeptat

Nová montovaná hala byla postavena jako účelová jednopodlažní stavba obdélníkového tvaru se šikmou pultovou střechou. Primárně slouží jako sklad náhradních dílů, doplňků a dalšího materiálu potřebného pro provoz servisu. Svojí výškou 6,7 m hala umožnuje skladování materiálu nejen přímo na paletách, ale také pomocí regálového systému, který výrazně zvyšuje kapacitu a urychluje logistiku skladování. Universálnost využití skladové haly je dána nejen dostatečnou výškou, ale také instalací velkého počtu průmyslových sekčních vrat a také dostatečného množství oken. V případě potřeby je tak možná instalace jednoho i více servisních zvedáků například pro příjem servisních zakázek. 

Ocelová konstrukce montované haly

Nosná konstrukce haly byla navržena jako konstrukce rámového typu z válcovaných ocelových profilů. Pro zachování rázu okolních staveb s rovnou střechou byla navržena tak, aby vzhledově působila jednotně. Využití ekonomicky výhodných střešních sendvičových panelů však vyžaduje výrazný sklon střechy, a to minimálně 6° (10 %). To se však neslučuje s požadavkem na rovnou střechu. Z tohoto důvodu byla zvolena koncepce střechy haly, kdy je ze tří pohledových stran instalována atika zakrývající sklon střechy nutný při použití střešních panelů. Při ponechání zadní strany střechy bez atiky byl umožněn odvod dešťové vody standardním venkovním okapovým systémem, což opět přispělo k ekonomičnosti stavby.  

Střešní sendvičové panely byly uloženy na sekundární konstrukci z lehkých profilovaných pozinkovaných vaznice METSEC.  

Opláštění haly

Pro opláštění střechy montované skladové haly byly použity osvědčené PUR panely tl. 100mm s požadovanými protipožárními vlastnostmi EW15DP3 a velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi s koeficientem prostupu tepla U=0,20 (W/m2K). Pro stěny haly byly využity PIR panely tl.100mm ( U=0,21 W/m2K ), které jsou dnes využívány pro většinu průmyslových hal.  

Ocelová skladová hala je barevně přizpůsobena okolní zástavbě. Pro opláštění střechy i stěn byl proto použit hojně rozšířený odstín RAL 9006. Ve stejném odstínu je provedeno i klempířské zapravení celé haly. Pro oživení vzhledu haly byla v horní části umístěna řada panelů s výraznou červenou barvou v odstínu RAL 3000.    

Výplně otvorů jsou barevně sladěny s odstínem pláště haly. Vrata jsou ve stejném odstínu RAL 9006. Pro halu byly použity 4 ks vrat o rozměrech 3,6x4m, částečně i s integrovanými dveřmi.

Prosvětlení haly je řešeno čtyřmi sestavami oken 3x1m. Okna jsou ponechána v základní bílé barvě.

Hodnocení haly Petroil

Kladně hodnotím zejména rychlou a téměř bezproblémovou realizaci a kvalitu za rozumnou cenu. Ing. Petr Pospíšil, jednatel
Skladová hala PETROIL CZ s.r.o. Horní Moštěnice

Fotogalerie