logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 815
+420 702 107 815

Administrativně skladová hala BL Rent


Na jaře roku 2017 jsme postavili elegantní a vizuálně velmi povedenou administrativně skladovou halu pro investora, který bude halu pronajímat dalším společnostem.

Podrobnosti

Investor BL RENT s.r.o.
Adresa Trnava
Rozměr (m) 22x59x8
Rok 2017
Poptávka haly Chci se zeptat

Vizualizace a dispozice montované haly 

Realizaci montované průmyslové haly předcházela důkladná přípravná fáze včetně tvorby vizualizací montované stavby. Vizualizace haly vytvořil projektant investora v kombinaci bílé a antracitové barvy. Nakonec padlo rozhodnutí ocelovou halu rozdělit podélně na zvolené barvy a držet se barev výplní u oken v antracitové barvě a u vrat v bílé.

Montovaná hala je dispozičně rozčleněna na několik úseků. Přední část haly na patro je určena v 1NP pro administrativní účely, přízemí pak jako prodejny. Za touto částí je pak hala rozdělena na další skladové úseky, poslední část má pak investor kancelář a dílnu pro své podnikatelské účely.

Ocelová konstrukce haly

Ocelová konstrukce haly BL RENT je rámového typu se sklonem 2° a konstrukce je lakovaná v barvě šedobílé RAL 9002 vrstvou 100my. Přední část stavby je na patro je složena z primární ocelové konstrukce z IPE profilů, stropnice jsou systému METSEC. Hala má způsob kotvení k patkám kloubového typu. Obslužnost obou pater haly zajisťuje ocelové schodiště.

Opláštění montované haly 

Ocelová konstrukce je opláštěná na stěnách izolačními sendvičovými panely tl. 100mm,  v barvě bílé RAL 9010 a v antracitové RAL 7016 uvnitř izolaci tvoří PIR pěna. Profil panelů byl zvolen Mikro. Střešní plášť je skládaného typu Combiroof s požární odolností REI 30 DP1. Skladba střechy haly je následující nosný trapézový plech 160/250/0,75 lakovaný, parozabrána, tepelná izolace (2x30mm minerální vlna+80mm EPS100S+60mm EPS100S), geotextilie a Folie Sika 1.5mm s požární odolností Broof t3. Celkový tepelný odpor střechy je U=0.188 (W/m2K), stěny pak U=0.22 (W/m2K). Příčky v montované hale jsou pak se sendvičových panelů s PIR pěnou tl. 80mm.

hale je několik průmyslových sekční vrat rozměru 3.6x3.25m a ze zadní části vrata rozměru 5,1x3,2m s impulsním ovládáním. Některá vrata mají integrovaný vstup.

Dominantou přední administrativy je skleněné designové zastřešení na nerezových táhlech. Nad vraty je pak ocelové zastřešení 1,2x6,0m se sklonem k hale a napojené na vnitřní hlavní dešťové svody.

Odvodnění střechy a přístřešků nad vraty je řešeno vnitřními svody, které jsou svedeny do 40m vrtu, z důvodu zachování dešťových vod v krajině.

Interier haly BL rent

Základními prvky interieru haly Bl rent budou klasické materiály používané u montovaných staveb ocel, sklo, beton a SDK příčky. Přední administrativní část haly v přízemí je rozdělena na dvě prodejny, příčky budou z části prosklené. Z centrálního vstupu vede chodba ke schodům do 1NP, kde je umístěno administrativní zázemí pro celou halu.

Samotný sklad je nachystán, aby se mohl rozdělit na 4 stejné úseky, které by investor mohl pronajímat samostatně. Jeden z těchto úseků má již nyní pro své zázemí, kde bude mít kancelář a dílnu pro své podnikatelské aktivity. Zadní část investora má extra skladové patro.

Hodnocení haly BL Rent

Spokojenost s průbehom stavby. Bronislav Lopatka, investor